fb827ca456ca2e76b11811ba6aaf7ef4
#kulturalnewspomnienia
 
W związku z sytuacją panującą nie tylko w naszym kraju, ale i również na całym świecie, najbliższe wydarzenia kulturalne zaplanowane do końca czerwca 2020 – nie odbędą się.
 
Postanowiliśmy rozpocząć cykl #kulturalnewspomnienia w którym będziemy udostępniać fotografie najważniejszych imprez oraz wydarzeń, które odbyły się w ciągu ostatnich pięciu lat.
 
Ząbkowice Śląskie żyją tradycjami świątecznymi. Co roku organizowane są Jarmarki – Wielkanocny oraz Bożonarodzeniowy. Co roku ponad stu wystawców prezentuje swoje wyroby i rękodzieło. Są to m.in. placówki oświatowe, stowarzyszenia, osoby prywatne oraz mniejsze przedsiębiorstwa.
 
W ciągu ostatnich pięciu lat podczas Jarmarku Wielkanocnego na ząbkowickim rynku pojawiło się ok. 600 wystawców. Co roku na scenie prezentują się lokalne zespoły seniorskie oraz KGW, a także utalentowane dzieci i młodzież. Co roku również organizowane są konkursy dla mieszkańców naszej gminy. Są to konkursy na: najpiękniejszą pisankę/kartkę, najpiękniejszą palmę wielkanocną, potrawę świąteczną naszych przodków, a także – w poprzednich latach – konkurs na najpiękniejsze stoisko jarmarku.
 
Zdjęcia użyczone również ze strony www.express-miejski.pl
Już wkrótce kolejne #kulturalnewspomnienia
 
 
 
2014
 

 

2015

 

2016

 

2017

 

2018

2019

Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!