Mariusz Kalaga – muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowyzodiakalny „strzelec”, urodzony i zamieszkały w Dąbrowie Górniczej,absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, AkademiiPedagogicznej w Krakowie oraz Akademii  Ekonomicznej  w Katowicach – Menadżer Kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu (studia podyplomowe),uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą:/Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA znany sympatykom muzyki z prezentacji TV programów „Piknik Country”, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik TV Dwójki” Zbigniewa Górnegow swoim repertuarze ma znane przeboje Roya Orbisona/”California Blue”, „You got it”, „Pretty women”, „Claudette”/, które w wersji polskojęzycznej nagrał w 1993 r., śpiewa także utwory Elvisa Presleya, czy Shakin Stevensa,gra znane przeboje, standarty muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, kolędy i pastorałki, a także kompozycje „Co tu jest grane?”,  „Już zamknąłem serca drzwi”, „Złote obrączki”, „Sen o Dalmacji”, „Jedna z gwiazd”.śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej, „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych,szybko nawiązuje kontakt z publicznością,w latach 1994 – 1997 współpracował, nagrywał i występował z zespołem „Gang Marcela” z  którym  nagrał  / „Kolędy – nastrój świąt” i „Bieszczady – country na swojską nutę”/,piosenki te wzbogaciły jego repertuar o utwory „biesiadne” – dla wszystkich lubiących śpiewać „Zuzanna”, „Róże czerwone są”, „Rio de Janeiro”,  „Wesele u sąsiada”.

W 1997 r. już jako solista rozpoczął pracę nad nową płytą „Mój los”, którą ukończył zimą 1999 r. , a w maju 2000 r. samodzielnie ją wydał.w tym samym roku w czerwcu 2000 uczestniczył w największym na świecie festiwalu muzyki country „FAN FAIR” w Nashville – USA, gdzie  wystąpił w jednym z klubów, a także gościnnie zaśpiewał  w Chicago na imprezie organizowanej dla Polonii Amerykańskiej.po powrocie z USA wystąpił na żywo w  Pr. II TVP w  recitalu  ” Od Orbisona do Nelsona”, a w marcu 2001 r. otrzymał nagrodę Płyty Roku – country po polsku -2000. w kolejnym plebiscycie uhonorowano go nagrodą Wokalista Roku – country po polsku -2001w 2004r. ukazała się jego kolejna płyta „Kolędy i Pastorałki”, która pozwoliła wyreżyserować wspaniałe „Misterium Bożonarodzeniowe”.

Kolejna płyta z 2006 r. „Zapamiętaj mój numer telefonu” to efekt współpracy z wieloma znakomitymi muzykami i wykonawcami działającymi na polskim rynku artystycznym m.in.Marek Raduli, Aleksander Woźniak, Sebastian Kowol, Krzysztof Gabłoński.w nieco innym, lekkim klimacie w 2008 r. na rynku fonograficznym ukazała się kolejna płyta „Co tu jest grane?”. To piosenki „uniwersalne” skierowane do wszystkich odbiorców lubiących pośpiewać i potańczyć,w 2009 r. na okrągły jubileusz pracy artystycznej i okrągłą rocznicę urodzin zaproponował płytę „Pół na Pół”.Piosenki romantyczno-nastrojowe, a także wesołe i dowcipne, czyli w stylu takim „jakim naprawdę jest”.w maju 2011r. na rynku ogólnopolskim ukazała się kolejna płyta „Wracam”, która natychmiast znalazła uznanie wśród ogromnej rzeszy słuchaczy, co zaowocowało udziałem kilku piosenek na antenie telewizji TVS w „Liście Śląskich Szlagierów”na co dzień występuje solo lub z zespołem „Partners”,łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością, a jego ciekawe i wesołe komentarze oraz interpretacje wykonywanych utworów są atrakcją każdego koncertu.

Kalaga KONCERT PLAKAT

Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!