Notka Imperial Lviv Ballet

Powstał na kanwie artystów Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie. Kierownikiem baletu jest Narodowy Artysta Ukrainy Prof. Oleh Petryk. Balet zachowuje liczne wartości klasycznego baletu rosyjskiego, zgrany styl, ekskluzywni artyści, czystość spektaklu. Na szczególną uwagę zasługuje olśniewająca klasyczna choreografia wzbogacona nowymi trendami techniki cyfrowej ( 3D), stroje i dekoracje oraz wyraziste indywidualności naszych artystów jak i ich porażająca wirtuozeria i robiąca wielkie wrażenie technika. Każdy spektakl to bogactwo scenografii, elegancja kostiumów i dekoracji a przede wszystkim rozkosz mistrzowskiego tańca.

Imperial Lviv Ballet – ulubieniec polskiej publiczności proponuje klasyczne widowiska baletowe w wykonaniu najwspanialszych artystów i luminarzy Lwowskiego, Kijowskiego, Moskiewskiego, Paryskiego i Nowojorskiego Teatru Opery i Baletu. Sztuka baletu doskonalona jest permanentnie pod okiem artystów – baletmistrzów uhonorowanych najbardziej prestiżowymi odznaczeniami państwowymi. Spektakle oparte są na technikach olśniewającej i mistrzowskiej klasycznej choreografii tworzonej także nowymi trendami techniki cyfrowej (3D). Perfekcja i mistrzostwo artystów pozwalają na tworzenie narracji wielkich dzieł widowiskowym i wirtuozowskim tańcem opowiadającym o emocjach, uczuciach, myślach postaci, w które się wcielają. Śmiała różnorodność repertuaru to sekret naszego sukcesu.

Opinie naszej publiczności:
7 grudnia 2016

Jakub oceniając napisał(a) dodatkowo:
„Wspaniały balet, mistrzowskie wykonanie! Sztuka baletowa w najlepszym wydaniu.”
5 grudnia 2016

Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
„Polecam. Wyjątkowo dobrze przygotowany spektakl.”
5 grudnia 2016

Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
„Gorąco polecam zwolennikom takiej rozrywki.”
5 grudnia 2016

Beata oceniając napisał(a) dodatkowo:
„Piękne widowisko! Klasyczna muzyka, idealnie wykonana choreografia.. oglądałam z zapartym tchem! „
4 grudnia 2016

Beata oceniając napisał(a) dodatkowo:
„Piękne, emocjonalne, barwne przedstawienie. Wysoka klasa artystów.”

IMPERIAL LVIV BALLET

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

Balet do muzyki Piotra Czajkowskiego

Magia świąt, czar choinki, prezentów, rodzinnych spotkań … i czas spełniania marzeń… Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w klasycznym widowisku baletowym w wykonaniu znamienitych artystów i luminarzy światowego IMPERIAL LVIV BALLET. Spektakl oparty jest na technikach klasycznej choreografii, wzbogacanej technikami cyfrowymi.

Perfekcja i mistrzostwo artystów pozwoliły na stworzenie narracji wielkiego i znanego wszystkim dzieła widowiskowym i wirtuozowskim tańcem snującym barwną opowieść:

(…) W domu Radcy trwają przygotowania do bożonarodzeniowego przyjęcia. W salonie, chwilowo niedostępnym dla dzieci, znajduje się pięknie ubrana choinka. Stopniowo pojawiają się zaproszeni goście. Mała Klara marzy o tym, by dorosnąć i dostawać kwiaty od narzeczonego, tak jak jej siostra. Już są wszyscy, zatem otwarto salon. Ukazuje się choinka i złożone pod nią prezenty. Wśród przybyłych obecny jest ojciec chrzestny Klary Drosselmeyer i jemu przypada rola rozdania prezentów. Jako ostatni, pod choinką zostaje Dziadek do Orzechów. Ten ostatni prezent nie budzi zachwytu wśród dzieci i dorosłych, tylko Klara jest nim zauroczona. Odkłada na bok lalkę i przytula niechcianego przez innych Dziadka. Przyjęcie trwa, wszyscy doskonale się bawią, tylko Fred dokucza Klarze i psuje Dziadka do Orzechów. Na szczęście Drosselmeyer potrafi naprawić zabawkę. Po zakończonym przyjęciu goście rozchodzą się do domów, a Klara przytulając Dziadka do Orzechów zasypia w fotelu (…)

Zapraszamy na to wspaniałe wydarzenie zarówno najmłodszych jaki i całe rodziny. Wyrysowana tańcem opowieść o uczuciach i emocjach głównych bohaterów, bogactwo scenografii oraz elegancja kostiumów, to gwarancja dobrej zabawy na wysokim poziomie i niezapomnianych doznań artystycznych.

IMPERIAL LVIV BALLET proponuje następujące spektakle:

„Jezioro Łabędzie” – The Swan Lake

„Dziadek do Orzechów” – The Nutcracker

„Korsarz” – Le Corsaire

„Romeo i Julia” – Romeo and Juliet

„Don Kichot” – Don Kichote

„Królewna Śnieżka” – Snow White

„Coppelia” – Coppelia

„Szecherezada” – Sheherezade

„Carmen” – Carmen

„Esmeralda”/Notre Dame de Paris” – Esmeralda /Notre Dame the Paris

BILETY: www.e-zok.pl/bilety

Dziadek do orzechow plakat

Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!