repertuar kino grudzień

tylko bog wybacza

Uciekając przed brytyjską policją, Julien trafia do klubu z tajskim boksem, który mieści się w Bangkoku. Służy on jako przykrywka dla handlu narkotykami. Julien jest poważany w półświatku, ale w głębi serca czuje, że w jego życiu czegoś brakuje. Spotyka wówczas emerytowanego gliniarza o ksywie Anioł Zemsty. Przy okazji musi zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale także ze swoją matką.

DZIEWCZYNA Z SZAFY
Jacek (Piotr Głowacki) mieszka w obskurnej kamienicy wraz ze swoim niepełnosprawnym intelektualnie i zamkniętym w sobie bratem, Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski). Nieustannie się nim opiekuje, gdyż nie może go zostawić samego w domu dłużej niż na chwilę. Jako że Jacek desperacko poszukuje partnerki, korzysta czasami z pomocy sąsiadki (Teresa Sawicka). Gdy jednak takie rozwiązanie przestaje wchodzić w rachubę, mężczyzna zmuszony jest błagać o przysługę Magdę (Magdalena Różańska), cichą, spokojną i dziwną dziewczynę z naprzeciwka. Z czasem okazuje się, że Tomek lubi spędzać u niej czas, a między nimi tworzy się głęboka więź.

dfceci do kuchni
Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandra czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem. Albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot – człowiek, który potrafi ugotować wszystko.

Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!