Na naszym Facebooku ukazał się wywiad z Michałem Barankiem, autorem książki “Po drugiej stronie Uralu“. Piszący pod pseudonimem Sławomir Michał opowiedział historię swojej wyprawy autostopem przez Ukrainę i Rosję. Pojawił się również wątek podróży Koleją Transsyberyjską, a także temat bezdomności zwierząt, która jest codziennością we wschodnich krajach.

 

Zachęcamy do obejrzenia 12-minutowego wywiadu – KLIKNIJ TU.

KSIĄŻKĘ MOŻNA ZAKUPIĆ KLIKAJĄC TUTAJ.

Są takie podróże, które przypominają o tym, co naprawdę liczy się w życiu.

Rosja jest ogromna. Znajduje się na dwóch kontynentach, obejmuje jedenaście stref czasowych, zamieszkuje ją niemal sto pięćdziesiąt milionów ludzi mówiących w kilku różnych językach, wyznających różnych bogów i mających własne obyczaje. Dwoje młodych Polaków postanawia podjąć wyzwanie i odnaleźć w tym kolosie poznaną przypadkowo dziewczynę. Pomysł należałoby z miejsca spisać na straty, tym bardziej, że wszystko, co mają ze sobą, to plecaki wypchane brudną bielizną, kilka tanich konserw oraz parę tysięcy rubli… A jednak oni nie zamierzają się poddać!  

Ta szalona, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji relacja z podróży udowodni wam, że nic nie jest niemożliwe dopóty, dopóki istnieją upór, wiara we własne umiejętności oraz siła wzajemnej ludzkiej pomocy!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!