Ząbkowicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Już 21 stycznia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej ZOK odbędzie się koncert Nikos Rusketos w towarzystwie Greckiej grupy ORFEUSZ.

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w ZOK-u
 
GRUPA „ORFEUSZ” to największy i jedyny zawodowy zespół grecki działający w Polsce, grający koncert LIVE, czyli 100% na żywo. GRUPA ORFEUSZ powstała w 1982 roku po rozpadzie zespołu PROMETEUSZ i ELENI. Do nowego projektu dołączyli muzycy nieistniejących wówczas już greckich zespołów występujących przez szereg lat na polskiej estradzie jak:” HELLEN”, „KWIATY AKROPOLU”. W swojej wieloletniej działalności ORFEUSZ dał setki koncertów na terenie Polski i za granicą.
ORFEUSZ nie ma odpowiednika na polskim rynku muzycznym. Liderem zespołu jest charyzmatyczny wokalista NIKOS RUSKETOS, który wziął udział w dziesiątkach programów radiowych i telewizyjnych. Wydał kilkanaście płyt kompaktowych, oraz nagrał ze swoimi piosenkami wiele teledysków. NIKOS RUSKETOS jest czołowym artystą i jednym z najpopularniejszych Greków w Polsce. W Zgorzelcu, mieście w którym się urodził jest już piątą kadencję radnym w miejskim samorządzie. Jest promotorem kultury greckiej w Polsce. Zorganizował dziesiątki koncertów estradowych. Jest też pomysłodawcą i 18 lat Dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej.Od 1990 roku jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Greków w Polsce z siedzibą w Zgorzelcu.
ORFEUSZ otrzymał wiele nagród, między innymi nagrodę „VICTORA” za działalność na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci. Zespół jest gorąco oklaskiwany na największych salach koncertowych i amfiteatrach. Wiele ich piosenek stało się przebojami. Śpiewają znane i lubiane na świecie greckie przeboje oraz piosenki napisane dla Nikosa, śpiewane po polsku i grecku. Wiele utworów stworzyli polscy kompozytorzy, JERZY LICHACZ, BOGDAN STARZYŃSKI. Polskie teksty napisali WIESŁAW WOLNIK, ANDRZEJ SILSKI, JANUSZ WEGIERA, AGNIESZKA OSIECKA, JANUSZ SZCZEPKOWSKI.

Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!