plakat-25lat-sierra-manta-ok2

Zapraszamy na folkowe wydarzenie muzyczne w Ząbkowicach Śląskich związane z Jubileuszem 25- lecia pracy artystycznej zespołu Sierra Manta. Jubileusz będzie miał charakter dwudniowego wydarzenia muzycznego – 19-20 października 2013 – podczas którego zobaczymy i usłyszymy zespół Sierra Manta oraz zaproszonych do wspólnego muzykowania artystów.

19.10.2013 godz. 18.00 Ząbkowicki Ośrodek  Kultury –  Koncert Jubileuszowy w  z udziałem zespołu Sierra Manta, formacji Tracktor oraz zespołu Varsovia Manta

20.10.2013  godz. 16.00  Kościół  Św. Anny w Ząbkowicach Śl.,– „Misa Criolla” („Msza Kreolska”)

W koncercie udział wezmą :

Zespół Sierra Manta

Ariel Ramirez – Bandoneonista

Maciej Wojciechowski – Tenor

Alan Urbanek – Dyrygent

Chór  Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego  oraz Chór  Uniwersytetu  Przyrodniczego we Wrocławiu

Wstęp na koncerty  bezpłatny!

Projekt stara się o dofinansowanie  ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich(ERPROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich(2007-2013 działanie 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW  2017-2013 dla małych projektów)

Zespół Sierra Manta powstał w 1987 roku z pasji i zainteresowań, kilku młodych wówczas mieszkańców  Ząbkowic Śl.  Od roku 1988 zaczął pojawiać się na polskich scenach muzycznych szybko znalazł się w czołówce polskiego folku. To  właśnie od zespołu Sierra Manta  wzięła swój początek ząbkowicka Folk Fiesta –  festiwal folkowy o międzynarodowej sławie i  zasięgu, oraz  niesamowite  i niezapomniane muzyczne wydarzenia w Ząbkowicach Śląskich.

W swoim dorobku artystycznym zespół posiada płyty  „Rabanito”,  „ Jina –Jina, „ Sierra Manta”, „ La luz”. Współpracował z Filharmonią  Narodową w ramach Sceny Kameralnej, zajmował  pierwsze miejsca na festiwalach  Muzyki Folkowej w Radomiu oraz EUROFOLK w Płocku, występował na scenach Niemieckich oraz na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akustycznej  „AFes” w Macedonii.

Muzyczne pasje przetrwały i tak już XXV lat zespół gości na polskich i zagranicznych folkowych scenach muzycznych.   Obecnie w dalszym ciągu  wykonuje muzykę andyjską  oraz  dzieło słynnego argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza „ Misa Criolla” ( Msza Kreolska)   i „ Navidad Nuestra” z towarzyszeniem  wielu chórów i  artystów z Polski i z zagranicy. Jubileusz jest uhonorowaniem  pracy  artystycznej zespołu i jego wkładu  w kulturę.

Napisz co o tym myślisz

Twój głos też się liczy!